Правила прийому до закладу освіти

ПОРЯДОК
зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти

Наказ директора школи про організацію роботи щодо зарахування дітей до 1-х класів у 2019-2020 н.р.
Наказ відділу освіти Києво-Святошинської РДА про зарахування до 1 класу у 2019р.
Лист МОН України щодо прийому дітей до перших класів у 2019 р.
Наказ МОН України про затвердження Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти

Про прийом дітей до першого класу загальноосвітніх навчальних закладів


Відповідно до ст. 18 Закону України «Про загальну середню освіту», п. 22 Положення про загальноосвітній навчальний заклад, згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 07.04.2005 № 204 «Про прийом дітей до першого класу загальноосвітніх навчальних закладів», відповідного Інструктивно-методичного листа Міністерства освіти і науки України щодо роз'яснення порядку приймання дітей до першого класу загальноосвітніх навчальних закладів від 14.02.2015 №1/9-71, для зарахування майбутніх учнів до загальноосвітнього навчального закладу батьки подають такі документи:

- заява,
- документ, що підтверджує проживання на території обслуговування закладу освіти (паспорт, або довідка),
- свідоцтво про народження дитини (ксерокопія),

- пільгові документи батьків та дітей (за наявності),
- медична довідка (форма № 086-1/о).
- копія довідки про щеплення для дітей, які не стоять на обліку в Михайлівсько-Рубежівській АЗПСМ.

Медичні документи подаються не пізніше 01 вересня року зарахування дитини до ЗНЗ.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про захист персональних даних», при зарахуванні дитини до школи, батькам необхідно надати обов’язкову задокументовану згоду на зберігання, використання та обробку персональних даних дитини та власних персональних даних.
Оскільки суб’єктами персональних даних є неповнолітні особи, то згідно норм Сімейного та Цивільного кодексів України, згоду та заяву про зарахування дитини до школи мають подати тільки батьки або особи, які їх замінюють.
Звертаємо Вашу увагу на те, що Вік майбутніх першокласників регламентовано статтею 20 Зако­ну України «Про загальну середню освіту»,в якій зазначено, що зарахування учнів до загальноосвіт­ніх навчальних закладів здійснюється,як правило, з шести років. Згідно щорічних постанов Головного державного санітарного лікаря України не допускається прийом до школи дітей молодше 5 років 8 місяців(станом на 1 вересня).
З метою уникнення непорозумінь,звертаємо ВАШУ увагу на те,що перед початком навчального року кожна дитина має пройти профілактичний огляд, отримати необхідну для школи довідку (форма №086-1/о), в якій, зокрема, зазначено групу для занять фізичною культурою. Крім того, потрібно отримати Карту профілактичних щеплень (довідка форми № 063/о), якщо дитина зараховується в перший клас чи поновити дану довідку, надану до закладу освіти раніше для дітей старших вікових груп.
Відповідно до статей 1, 12, 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», статей 5, 27 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», статті 53 Закону України «Про освіту», статті 11 Закону України «Про дошкільну освіту», статті 22 Закону України «Про загальну середню освіту», спільного наказу Департаменту охорони здоров’я та Департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації від 01.07.2019 № 642-адм/183 «Про проведення додаткових заходів з імунізації населення проти кору в Київської області, недопущення розповсюдження захворюваності на кір в закладах освіти», спільного наказу КНП «ЦПМСД Києво-Святошинської районної ради» та відділу освіти Києво-Святошинської райдержадміністрації від 17.07.2019 № 147/283 «Про проведення додаткових заходів з імунізації населення проти кору в Києво-Святошинському районі Київської області, недопущення розповсюдження захворюваності на кір в закладах освіти», з метою забезпечення епідемічного благополуччя населення Києво-Святошинського району Київської області та попередження інфекцій, керованих засобами специфічної профілактики,дітям, які не отримали профілактичних щеплень (в тому числі проти кору) за Календарем щеплень (за відсутності протипоказань),не дозволяється відвідувати заклади освіти та організовані групи дітей. Відповідні роз'яснення за посиланням:

Недопуск до школи дітей без щеплень не є порушенням Конституції - юрист

Не вакциновані діти не можуть відвідувати школи та дитячі садки

Кiлькiсть переглядiв: 625